27 marca 2019

Rekrutacja do przedszkola

Chcemy zapewnić Państwa pociechom jak najlepsze warunki do rozwoju. Nasze żłobki i przedszkola stawiają na wzbudzanie w podopiecznych zainteresowania sztuką, jak również szeroko pojętą nauką.

Chcemy wspierać rozwijanie różnych uzdolnień maluchów przez aktywizowanie ich w procesie odbioru sztuki oraz samodzielnego poznawania otaczającego je świata. W żłobkach i przedszkolach MegaMocni organizujemy w tym celu różnorodne zajęcia, wykłady oraz warsztaty, który przebierają m.in. formę atrakcyjnego, naukowego show.

Kluczowym aspektem naszych działań jest ponadto profilaktyka logopedyczna oraz terapia dzieci z wadami wymowy.

Przedszkole MegaMocni – Gdańsk

Nasza oferta przedszkolna skierowana jest do rodziców dzieci mieszkających w Gdańsku i okolicach. Obecnie działamy w sześciu placówkach – w dzielnicach: Zaspa, Chełm, Stogi, Suchanino i Strzyża. Wkrótce otwarte zostanie także przedszkole w Jasieniu.

Zaletą każdego naszego obiektu są komfortowe, przestrzenne sale dla dzieci, w których dzieci mają idealne warunki do zabawy, nauki i odpoczynku. Każda z sal utrzymana jest w przyjemnej estetyce – sprzyjającej pracy i budującej poczucie bezpieczeństwa.

W metodyce nauczania opieramy się na trzech filarach – są to: bezpieczeństwo, edukacja i zabawa. Wierzymy w to, że szczęśliwe, pozytywnie zmotywowane dzieci lepiej się uczą i są bardziej pewne siebie.

Przedszkole i Żłobek MegaMocni Gdańsk Strzyża!

Strzyża to piąta placówka MegaMocnych w Gdańsku! Kameralne sale, małe grupy, rodzinna i ciepła atmosfera, towarzysząca wesołej zabawie sprzyja rozwojowi maluszków i buduje poczucie bezpieczeństwa, które jest niezwykle ważne dla naszych podopiecznych jak i ich rodziców.

Przedszkole i Żłobka MegaMocni Chełm

Zapraszamy do nowych grup żłobkowych w Przedszkolu i Żłobku MegaMocni Chełm. Nowoczesne wnętrza, profesjonalna i ciepła opieka, własna kuchnia – to tylko część atutów nowej części placówki! Otwarcie planowane jest na połowę września 2018! Serdecznie zapraszamy!

Przedszkole MegaMocni Chełm

MegaMocni Chełm to przedszkole i żłobek ulokowane w sercu gdańskiej dzielnicy Chełm. Własna kuchnia, całodobowy monitoring, program edukacyjny żłobka „Zabawy Fundamentalne”, to tylko niektóre z mocnych stron naszej największej placówki.

Przedszkole i Żłobek MegaMocni Stogi

MegaMocni Stogi to placówka ulokowana w zaciszu gdańskich Stogów. Morski klimat, małe grupy, duży plac zabaw, przemiła kadra oraz wiele więcej czeka na Państwa pociechy u MegaMocnych na Stogach.

Przedszkole i Żłobek MegaMocni Suchanino

Tworząc placówki pod logiem MegaMocni zależało nam, aby dzieci z przewlekłymi chorobami miały równe szanse na dostęp do kształcenia się już od najmłodszych lat. Wszystkie oddziały, którymi zarządzamy przyjmują dzieci chorujące na astmę,cukrzycę, alergie pokarmowe.

Przedszkole i Dzienny Punkt Opieki MegaMocni Zaspa

MegaMocni na Gdańskiej Zaspie jest pierwszą placówką otwartą i prowadzoną przez Stowarzyszenie Twórczego Rozwoju DyNaMo. Kameralne grupy, doskonała opieka, bogata oferta edukacyjna, dobra lokalizacja oraz wiele więcej czeka na najmłodszych w naszym dziennym punkcie opieki oraz w przedszkolu na Zaspie.

Prywatne przedszkola MegaMocni Gdańsk: nasze metody nauczania

Naszą praktykę opieramy na międzynarodowym programie Lwa Wygotskiego: „Klucz do uczenia się”. Program zakłada kilka modułów, które wprowadzane są stopniowo na kolejnych etapach rozwoju dziecka. Są to:

  • Program literacki – to zajęcia z książką, podczas których dziecko słucha, rozumie, uczy się wyrażać emocję poprzez słowo i gestykulację. Zajęcia w przedszkolu przygotowują dziecko do nauki czytania i pisania.
  • Gry rozwijające – to rodzaj zagadek logicznych, podczas rozwiązywania których dzieci kształtują wyobraźnię oraz logiczne myślenie. Znajdują własny sposób na rozwiązanie zadania, uczą się planowania i argumentacji.
  • Matematyka sensoryczna – to obcowanie z rzeczywistością matematyczną poprzez zmysły. Nauka polega na obserwacji i uzupełnianiu ciągów logicznych. To zabawa z geometrią i arytmetyką.
  • Matematyka – to moduł skierowany do najstarszych dzieci chodzących do przedszkola, który polega na samodzielnym lub grupowym rozwiązywaniu zadań. Dzieci uczestniczą w procesie planowania, mówią o swoich pomysłach na rozwiązanie zagadki.
  • Ja – Ty – Świat – to zajęcia, które uczą przedszkolaki tego, jak zachować się w bliższym i dalszym otoczeniu. Podczas zajęć przekazywana jest praktyczna wiedza o świecie ludzi, zwierząt i roślin oraz zasady bezpiecznego poruszania się po najbliższej okolicy.
  • Konstrukcje – to budowanie z klocków podzielone na kilka poziomów trudności. Konstrukcje uczą dzieci myślenia przestrzennego i logicznego, podejmowania wyzwań i radzenia sobie z porażką. Dzieci opowiadają o swoich zamierzeniach, uczą się samodzielnego myślenia i pracy w grupie.
Dzieci przedszkolne

Rekrutacja przedszkola Gdańsk

W celu zapisania dziecka do jednej z naszych placówek, prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego, który znajduje się na stronie konkretnego przedszkola.

W formularzu rekrutacyjnym prosimy o podanie danych dziecka, a także informacji odnośnie diety i ewentualnych alergii. W opiece nad dzieckiem działamy kompleksowo i wiemy, jak ważne jest to, aby dziecko zdrowo i regularnie się odżywiało, dlatego do codziennych, wspólnych posiłków w naszym przedszkolu przykładamy szczególną wagę.

Prywatne przedszkole (Gdańsk) to możliwość bardziej indywidualnej pracy z dzieckiem – opartej na zrozumieniu i tolerancji. W przedszkolach pracujemy także z dziećmi z problemami rozwojowymi i niepełnosprawnością.

W każdej placówce dysponujemy odpowiednio przeszkoloną kadrą, której praca pozwala stymulować dzieci do wspólnych zabaw i indywidualnego rozwoju. Nie zmuszamy i nie działamy „na siłę”. Dzieci w przedszkolu MegaMocni poznają siebie, swoje zdolności i ograniczenia. Uczą się rozpoznawać i opowiadać o emocjach i swoich potrzebach, uczą się wygrywać i przegrywać.

Zapraszamy na strony internetowe poszczególnych przedszkoli, które pozwolą bliżej poznać nie tylko nas, ale także metodykę naszego działania poprzez zabawę i edukację. W przypadku pytań, zachęcamy do bezpośredniego kontaktu!

Zapraszamy do kontaktu!